Dječji participativni proračun KZŽ za 2024. - projekt Veselocentrić

Vijeće učenika Osnovne škole Franje Horvata Kiša dobitnik je ugovora Dječjeg participativnog proračuna Krapinsko-zagorske županije za 2024. godinu

Autor: Admin Fhk, 30. 1. 2024. 17:51

U Osnovnoj školi Antuna Mihanovića u Klanjcu je u utorak, 30. siječnja 2024. godine, održana svečana dodjela ugovora korisnicima koji su ostvarili pravo na potporu u sklopu Dječjeg participativnog proračuna Krapinsko-zagorske županije.

Župan Željko Kolar uručio je 32.000 eura vrijedne ugovore predstavnicima 13 prijavitelja koji su ostvarili pravo na potporu. Ove godine na Javni poziv prijavilo se rekordnih 40 prijavitelja, a prema kriterijima Javnog poziva odabrano je 13 projekata  prema ostvarenim bodovima Javnog poziva. Vijeće učenika Osnovne škole Franje Horvata Kiša dobitnik je ugovora za trećeplasirani projekt "Veselocentrić" za Područnu školu Petrova Gora u vrijednosti od 1.560 eura. Ugovor za Osnovnu školu Franje Horvata Kiša u ime Škole preuzeli su A. Hađar, učenik 4. razreda PŠ Petrova Gora, voditeljica Područne škole Petrova Gora, Sunčica Markuš, te ravnateljica Škole, Valerija Debeljak.

Projekt Baltazar 7

Autor: Valerija Debeljak, 4. 9. 2023. 10:30

Projekt „Baltazar 7“ – osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama

Projektom Baltazar 7 se u osnovnim i srednjim školama Krapinsko-zagorske županije u  šk. god. 2023./2024. osigurava potrebna podrška za ukupno 98 učenika s teškoćama u razvoju putem zapošljavanja 77 pomoćnika u nastavi na razini KZŽ. Partnerski pristup i projektne aktivnosti jačaju uspostavu stručnog i održivog sustava osiguravanja podrške učenicima s teškoćama, što doprinosi ostvarivanju prava na primjereno i inkluzivno obrazovanje, jednake mogućnosti za poboljšanje odgojno-obrazovnog uspjeha, uspješnu socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje, osamostaljenje i razvoj vještina. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. godine.

Našoj školi  u tekućoj školskoj godini odobreno je pet pomoćnika u nastavi koji rade u matičnoj školi.

Županijski projekti

Projekt #zavolontirAJMOse (2022./2023.)

Projekt provodi Mreža udruga Zagor.

Partnerske organizacije su: Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, Osnovna škola Bedekovčina, Osnovna škola Đure Prejca Desinić, Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar, Osnovna škola Franje Horvata Kiša, Krapinsko-zagorska županija.

Trajanje projekta: 13.10.2022. - 31.8.2023.

Kratki opis projekta:

Pružanje sustavne i kontinuirane podrške odgojno-obrazovnim ustanovama u razvoju i provedbi odgoja za volontiranje osnaživanjem kapaciteta ustanova i njezinih školskih volontera, te pokretanjem konkretnih volonterskih aktivnosti u zajednici. Projekt doprinosi aktiviranju i osnaživanju potencijala volonterstva za demokratski i društveni razvoj, te jačanju civilnoga društva kao pokretača aktivnog građanstva na području županije.

Ciljevi projekta usmjereni su na razvoj i promoviranje volonterstva i odgoja za volontiranje u odgojno-obrazovnim ustanovama, te društveni razvoj u županiji i lokalnim zajednicama aktivirajući potencijale volonterstva s osobitim naglaskom na potencijale odgoja za volontiranje.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 117.142,69 kuna. Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja financira projekt u iznosu od 114.142,69 kuna dok Krapinsko-zagorska županija sufinancira projekt u iznosu od 3.000,00 kuna.