Projekt „Provedimo dan zajedno“ obilježava Valentinovo

Autor: Admin Fhk, 16. 2. 2024. 11:45

Učenici 3. i 4. razreda matične škole te svi učenici područne škole Petrova Gora u sklopu školskog projekta "Provedimo dan zajedno" obilježili su zajedno jedan od svojih najdražih dana u godini, Valentinovo. Učiteljice nositeljice projekta, a samim time i sudionice sa svojim razredom, bile su Vlasta Novački, Sunčica Markuš, Vesna Futivić i Paula Hutinski

Učenici su dan proveli u smijehu, igri i plesu. Razgovarali su o ljubavi, iznosili ideje što pokloniti nekome koga vole te crtali svoju kartu srca. Kasnije su igrali razne igre na temu ljubavi: Memory, Bingo, Križić-kružić i Ljubavnu igru. Na satu Likovne kulture izrađivali su licitarska srca. Ovim putem zahvaljujemo se gospođi Mateji Lesičar koja je održala radionicu ukrašavanja licitarskih srca. Plesom srca završio je još jedan naš zajednički dan.

Tjedan sigurnijeg interneta

Autor: Admin Fhk, 2. 2. 2024. 14:50

I ove godine u školi obilježavamo Dan sigurnijeg interneta kroz školski projekt Tjedan sigurnijeg interneta.
Prvi utorak u mjesecu veljači  posvećujemo  sigurnosti na internetu, a  u našoj školi posvećen mu je cijeli tjedan.
Za učenike su organizirane radionice, kvizovi i predavanja koje će provesti stručne suradnice, pedagoginja škole, Ines Meštrović, te školska knjižničarka, Valentina Mance.

[više]

Projekt "Provedimo dan zajedno"

Autor: Admin Fhk, 8. 12. 2023. 13:05

U četvrtak, 7.12.2023., učenici 3. i 4. razreda matične škole te učenici područne škole proveli su dan zajedno, ovaj put u Područnoj školi Petrova Gora.
U sklopu projekta, učenici su razvijali suradnju i zajedništvo, te se počeli pripremati za nadolazeće blagdane.
Aktivnosti koje su učenici s veseljem odradili:
- matematički Escape Room
- interpretacija igrokaza "Metla i Metlenko idu na doček Nove godine"
- izrada prigodnih snjegovića za Adventski sajam.
Učenici su uživali i jedva čekaju sljedeći dan koji će provesti zajedno!

Projektne aktivnosti provele su učiteljice razredne nastave: Vlasta Novački, Paula Hutinski, Sunčica Markuš i Vesna Futivić.

[više]

Međunarodni dan osoba s invaliditetom - Projekt "Probaj kao i ja"

Autor: Admin Fhk, 4. 12. 2023. 14:12

Ususret Međunarodnom danu osoba s invaliditetom koji se održava 3. prosinca svake godine, matična škola OŠ Franje Horvata Kiša provela je cjelodnevni projekt pod nazivom “Probaj kao i ja” za sve učenike razredne i predmetne nastave.

Projekt je osmislila i organizirala edukacijska rehabilitatorica i učiteljica posebnog razrednog odjela, Jelena Šoštarić, a provele su ga učiteljica Višnjica Lacković i stručne suradnice školska knjižničarka i pedagoginja. Nizom različitih aktivnosti ovoga projekta, učenici su se mogli poistovijetiti sa samo nekim od svakodnevih prepreka s kojima se osobe s invaliditetom susreću. Aktivnosti su obuhvaćale nekoliko različitih poteškoća kao što su poteškoće vida, sluha, nenadana nemogućnost korištenja dominantne ruke i poremećaj ravnoteže. Učenike se upoznalo s Brailleovim pismom, čitanjem s usana, prepoznavanjem namirnica samo na temelju mirisa te još nekoliko drugih aktivnosti.

Projekt: multisenzorni vrt

Autor: Admin Fhk, 6. 9. 2023. 11:57

Nešto više o novouređenom multisenzornom vrtu Osnovne škole Franje Horvata Kiša možete pročitati u članku na idućoj poveznici:

članak o novom vrtu naše škole

[više]

Finalizacija projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023.

Autor: Admin Fhk, 28. 8. 2023. 12:40

Svjesni smo koliko djeca sve manje vremena provode na otvorenom. Nepovezanost s prirodom može potaknuti osjećaj tjeskobe, doprinijeti pretilosti, smanjenju koncentracije te utjecati na usvajanje loših svakodnevnih navika u učenju i korištenju slobodnog vremena, stoga i na njihov društveni i emocionalni razvoj. Kao učitelji postali smo svjesni prednosti učenja na otvorenom te smo odlučili izgraditi multisenzorni vrt koji bi bio na korist svim našim učenicima.

Učenici članovi izvannastavnih skupina tijekom cijele školske godine aktivno su pridonosili realizaciji projekta kroz planiranje, izradu, korištenje i održavanje multisenzornog vrta te razvijali organizacijske vještine i usavršavali timski rad. U tome su im prvenstveno pomogli voditelji izvannastavnih aktivnosti: Slaven Belinić (voditelj Sportske skupine), Andreja Jurki (voditeljica Volonterske skupine), Elvira Kuna (voditeljica Cvjećarsko-vrtlarske skupine), Renata Mojčec (voditeljica Domaćinstva), Snježana Radišković (voditeljica Dramske skupine „Amateri“) i Dario Šeremet (voditelj Školskog zbora). U edukaciji su uvelike pomogli OPG Herceg s predavanjem o medonosnom bilju i apiterapiji te OPG Korade s predavanjem o ekološkom uzgoju i korištenju biljaka. Ovim putem im se još jednom zahvaljujemo!

Učenici posebnog razrednog odjela koristit će multisenzorni vrt tijekom daljnjeg školovanja u svrhu provođenja edukacijsko-rehabilitacijskih postupaka i poticanja njihovog cjelokupnog razvoja. Ostali učenici provodit će svoje slobodno vrijeme tijekom odmora, ali multisenzorni vrt će se moći koristi za potrebe istraživačke i iskustvene nastave na otvorenom. Tijekom godine, multisenzorni vrt koristit će se za prigodna obilježavanja važnijih događaja u kojima će sudjelovati članovi šire lokalne zajednice.

Ovim putem želimo osobito zahvaliti Ministarstvu znanosti i obrazovanja što su nam novčanom pomoći iskazali povjerenje, a našim učenicima omogućili zdravije i radosnije školovanje!

(tekst i slike: učiteljica Andreja Jurki)