Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana

Autor: Daria Mikulec, 14. 9. 2016.

U utorak, 13. rujna, u našoj smo školi obilježili Hrvatski ollimpijski dan!

Učenici 1.i 2. razreda sa svojim su učiteljicama Suzanom Uvodić i Šteficom Hendijom obilježili Olimpijski dan različitim aktivnostima: mimohodom centrom Lobora, trcanjem na igralistu i igrama u dvorani.

Učenici trećeg razreda, potaknuti pričom Patuljak je izgubio ključić, odlučili su pronaći ključić. Razmišljali su o tome što bi ključić mogao otvarati. Ideje su bile različite – ključić ljubavi, ključić prijateljstva, ključić plesa, ključić škole i ključić sporta! Ključić vrata sporta otvorit će vrata olimpijskih sportova, koje smo i nedavno imali prilike gledati. Kako učenici trećeg razreda vide olimpijske sportove pogledajte u razrednoj slikovnici koju su izradili.

Dječaci i djevojčice iz 4. razreda natjecali su se u štafetnim igrama i izrađivali plakat o Olimpijskim igrama, našim osvajačima medalja, samom logu Olimpijskih igara koji predstavlja pet kontinenata – Afriku, Ameriku, Australiju, Aziju i Europu u obliku krugova plave, žute, crne, zelene i crvene boje.

Učenici viših razreda pod olimpijskim geslom „Brže, više, jače“ natjecali su se unutar razreda u četiri discipline – skok u dalj, košarka, bacanje medicinke i trčanje. Pobjednike imamo u svakoj disciplini u sva četiri razreda. U skoku u dalj najbolji su Karlo Mojčec, Lana Brčić, David Vuk, Helena Novosel, Valent Martinuš, Patricija Brlečić, David Rihtarić i Emilija Vlahek. U preciznosti gađanja koša najviše koševa zabili su Lana Brčić, Kristijan Smetiško, Dino Horvat, Lucija Jembrih, Krunoslav Kuharić, Danijela Cvetko, Karlo Ivanuš i Klaudija Rihtar. U bacanju medicinke Najsnažniji su Luka Lesičar, Lea Horvat, Dino Horvat, Lucija Jembrih, Denis Risek, Jana Horvat, Tomislav Korade i Emilija Vlahek. Najbrži u trčanju su Karlo Mojčec, Gabrijela Raškaj, Nikola Jajtić, Helena Novosel, Valent Martinuš, Gordana Vincelj, Karlo Ivanuš i Emilija Vlahek.

Nadamo se da će ovo olimpijsko geslo „Brže, više, jače“ osim u sportu postati naše geslo za rezultate u učenju, ponašanju, prijateljstvu, pomaganju...

Manuela Prlić

Slikovnica-3._razred.pdf (23.73 MB)