"Moj prijatelj i ja", 2. izdanje - trijumf zajedništva

Autor: Andrija Jurki, 12. 5. 2018.

U utorak, 8. svibnja u našoj školi održalo se drugo izdanje sportskog natjecanja "Moj prijatelj i ja." U njega su jednako uključena djeca iz posebnih razrednih odjela i ustanova te djeca koja pohađaju redovne školske programe. Posebna je to prilika za druženje, pomicanje osobnih granica i slavljenje različitosti koje nas čine onime što jesmo.

Oko organizacije igara aktivirao se velik postotak naših nastavnika i učenika, a imali smo pomoć brojnih sponzora i lokalne zajednice. Hvala svima koji su doprinijeli organizaciji ovog lijepog događaja čija je vrijednost medijski prepoznata. Kratke izvještaje pogledajte na poveznicama, a detaljniju foto-priču pritiskom na "Više".

Natjecateljske igre "Moj prijatelj i ja" nastale su kao ideja učenika Posebnog razrednog odjela i njigove učiteljice, Tamare Herceg-Babić. Uspješno su realizirane prošle godine pa smo odlučili pokrenuti tradiciju. Ove godine smo se nadali većem broju gostiju i dobili ga. Prihvat gostiju predviđen je u 8:00, ali vrijedni volonteri dotad su već dugo bili na svojim mjestima.

Naši đaci su svoje goste, vršnjake i odrasle, uputili prema dvorani gdje se napeto čekala svečanost otvaranja i početak igara u maniri male Olimpijade. Zbor je započeo državnom himnom i dobrodošlicom u obliku pjesme Dobro mi došel, prijatel.

Nastavili smo kratkom pantomimičarskom predstavom "Evolucija sporta".

Sve je to vrijeme sportski poligon dekoriran u duhu zagorske tradicije čekao prvu disciplinu.

Prije samog otvaranja, natjecatelji i njihovi asistenti obišli su dvoranu u svečanom mimohodu predvođeni školskom zastavom.

Još je samo trebalo zapaliti olimpijsku baklju. Ta je čast pripala učeniku 8. razreda i Posebnog razrednog odjela, Ivanu Juriniću, a pomogao mu je poseban gost, Ivica Kostelić.

Slijede fotografije brojnih disciplina u kojima su se gostujući i domaći sportaši iskazali.

1) Poligon (branje trešnji, skupljanje krumpira, prenošenje, savladavanje prepreka).

2) Alkarenje.

3) Kolutanje.

4) Gađanje praćkom.
5) Slaganje tornja od granja.

6) Kuglanje
Nadamo se i vjerujemo da je "Moj prijatelj i ja" bilo pozitivno iskustvo za sve uključene. Igre su zatvorene obraćanjima ravnatelja, predsjednice općine, predstavnice Županije i Ivice Kostelića okupljenima. Ivica je bio vrlo susretljiv prema svima koji su željeli sliku ili autogram s njime, djeci i odraslima. Natjecateljima je bilo drago primiti medalju za sudjelovanje upravo od njega.
Različite godine, sposobnosti, mjesta stanovanja – nijedna od tih prepreka nije se pokazala nepremostivom, kao ni izazovi što su ih igre postavljale pred natjecatelje. Vidimo se iduće godine u slično vrijeme!

Izvor: OŠ Franje Horvata Kiša, Lobor