Terenska nastava 28. listopada 2015.

Autor: Daria Mikulec, 30. 10. 2015.

Učenici petog i šestih razreda na svoju su prvu terensku nastavu krenuli u jutarnjim satima 28. listopada. Njihovo su odredište bila dva grada – Varaždin i Čakovec.

Posjetili su Muzej Međimurja Čakovec gdje su vidjeli i čuli o starim međimurskim običajima, kulturi stanovanja i življenja. Upoznali su Međimurce kao vrijedne, marljive i gostoljubive ljude koju žive u skladu s prirodom te ju cijene i poštuju jer ih ona hrani, daje im sirovine za brojne zanate i služi kao nepresušni izvor inspiracije.

U Školi animiranog filma Čakovec učenici su ponovili gradivo medijske kulture te se mogli i sami okušati u izradi animiranog filma. Naime, nakon kratkog predavanja o Školi te njezinim djelatnostima prisutni su imali priliku sami izraditi kratki kolažni i lutkarski animirani film. Neki su bili uistinu vješti u animiranju brodova, riba i lutaka što možete vidjeti i na slikama.

Nakon ručka u centru baroknog Varaždina petaši i šestaši udobno su se smjestili u crvenim stolicama dvorane Cine Stara. Samo za njih projiciran je novi animirani film Ups! Noa je otišao u 3D animaciji. Dvoranom su zavladali smijeh i zadovoljni povici. Zabavan i animacijom atraktivan film krije važnu poantu – važno je imati prijatelje i međusobno si pomagati.

Obogaćeni novim iskustvima i sa smiješkom na licu učenici su stigli svojim kućama u kasnijim popodnevnim satima.

Snježana Radišković